Baner

 Dotaz  Rychlý dotaz

 

 

Root Page > Frézování

V oblasti frézování a gravírování nabízíme:

  • Zakázkové frézování a gravírování na CNC frézce (stroj řízený počítačem)
  • CAD kreslení a přípravu podkladů pro samotné frézování

Pro frézování a gravírování používáme kvalitní stroj, který nabízí široké uplatnění, zejména v modelářské a reklamní oblasti, ale i v průmyslu. Jeho dokonalé vedení nástroje umožňuje dosažení vysoké přesnosti a precizně opracovaného povrchu.

Velikost pracovní plochy a maximální velikost obrobku, případně další technické parametry, naleznete na stránce Typizované frézování.

Cena za frézování je stanovena podle druhu zpracovávaného materiálu a podle toho, zda se jedná o typizované nebo zakázkové obrábění.

Ceník pro typizované frézování naleznete na stránce Typizované frézování.

Cena za zakázkové frézování se stanovuje vždy podle konkrétní zakázky. Přesnější informace naleznete na stránce Zakázkové frézování.

 

V naší firmě zpracováváme následující materiály:

Frézy

- balsa
- překližka

- dřevo
- MDF
- plast
- plexisklo
- cuprextit
- sklolaminát
- extrudovaný PP
- hliník
- jiné materiály podobné tvrdosti

Nezpracováváme železné kovy a jiné podobně tvrdé materiály. V případě konkrétního zájmu o frézování netradičního materiálu vždy učiňte dotaz. Rádi Vám odpovíme.

 

Používané frézy:

Hoffmann  Group

K dosažení dobrých výsledků jsou nutné také kvalitní nástroje. Proto k obrábění používáme výhradně prvotřídní nástroje od firmy Hoffmann Group. Z jejich širokého sortimentu nabízených nástrojů vybíráme pro obráběný materiál vždy nejoptimálnější frézy (jednobřité, vícebřité, technické aj.). Nejmenší frézou používanou ve výrobě je dvoubřitá fréza průměru 0,3mm, kterou jsme dosud používali při obrábění plastů.

 

Používaný software

Rhinoceros

K 3D (trojrozměrnému) modelování, případně 2D (dvojrozměrnému) kreslení, používáme plošný NURBS modelář Rhinoceros, který se řadí mezi špičkové modelovací nástroje na trhu. Ke zpracování a pro výstup dat na CNC frézku pak jeho nástavbu RhinoCAM. Oba tyto produkty zaručují bezchybný převod dat a precizní interpretaci kreslených nebo modelovaných podkladů.

 

Hlavní přednosti zmíněného softwarového vybavení

- neomezené 3D modelování volného tvaru
- 2D kreslení, anotace a ilustrace
- podporuje polygonové sítě a mraky bodů
- vytváření, analýza, animace a převod NURBS objektů bez omezení složitosti, stupně nebo velikosti
- neomezené úpravy čehokoliv
- velmi vysoká přesnost
- kompatibilita s většinou známých souborových CAD formátů